קורס ערבית מדוברת בדיוואן מביא אליכם את השפה, התרבות והעולם הערבי

תמונות תלמידי ומורי בית ספר דיוואן בטיולים בארץ ובחו"ל

מנהגי ערב

קורס ערבית מדוברת כולל גם הכרות עם המנהגים והתרבות. אנו מתעכבים על מנהגי שתיית הקפה והתה ולומדים כיצד לבקש בנימוס ובמדוייק וכמובן – להודות…

מקובל לומר “התה לברוכים הבאים והקפה לפרידה”. הכוונה היא שכשמגיע אורח מגישים לו תה מתוק ואילו את הקפה שומרים לזמן שאחרי הארוחה. כאשר אורח משתהה ורוצים לרמוז לו שילך, מציעים לו קפה. חשוב לדעת! בתרבות הערבית לא מקובל להציע או לשאול. מגישים! וכששואלים? אז הרי ברור שיש רמז. אגב, בהזמנת קפה תמיד יש לציין את כמות הסוכר. למה? כיוון שאת הקפה מבשלים עם \ בלי סוכר.

ברכות בשלשות.

קורס ערבית מדוברת הוא הזדמנות ללמוד את כל עניין הברכות והנימוס. כאשר מברכים עושים את זה בשלשות לפחות. למשל,אורח מתקבל ב”אהלא וסהלא”. לא. לא פעם אחת. שלושת אלפים שלוש מאות פעמים לפחות. אחרת, עלול האורח לחשוב שמברכים אותו “מן השפה ולחוץ”. יעני היכ. לא מתוך כוונה. אגב, אהלא וסהלא משמעותם – ביתי ביתך,משפחתי משפחתך. תרגיש כמו בבית. לכן ברור וחשוב לזכור כי אפשר להשתמש בברכה זו תמיד פרט למקרה אחד : כאשר אתם מתארחים! תארו לעצמכם שבאתם לביקור ואמרתם לבני הבית המארחים – תרגישו כמו בבית…  בדיוואן אנו עוסקים המון בנושא זה. המורות הערביות מביאות את הניחוח המקורי.  כולנו מעבירים לתלמידים את מנהגי החתונה, האבל, האירוח, הנישואים, האירוסין, הקפה, ברכות וקללות, ועוד ועוד.

Pin It on Pinterest